Video stiri:

Bucurie in vestiarul Politehnicii Iasi dupa victoria de la Viitorul - VIDEO

15 Februarie 2019
872 Vizualizari | 0 Comentarii

Viitorul a pierdut pe teren propriu cu Poli Iasi, scor 0-1, si are emotii tot mai mari in privinta calificarii in play-off. Garros a marcat unicul gol al meciului, dintr-un penalty, in minutul 85.

Moldovenii au inceput tare meciul. In minutul 22, Qaka fiind aproape de gol. Fostul fotbalist al FCSB-ului a deviat o minge, care s-a dus putin pe langa poarta.

Tot iesenii au fost periculosi si in minutul 29, cand Frasinescu a reluat din 6 metri din drop, insa executia sa nu a prins poarta, desi se afla intr-o pozitie excelenta.

DRAGUS, DOUA „GALBENE” IN TREI MINUTE
Abia in minutul 37, echipa lui Hagi s-a dovedit periculoasa. Taru a trimis defectuos din fata portii, fiind jenat de portarul Iasiului. Finalul primei reprize l-a scos la rampa pe Dragus, care a primit doua cartonase galbene in 3 minute si a fost eliminat.

A doua repriza n-a fost nici ea una prea spectaculoasa. Iesenii au ramas si ei in „10” dupa ce Semedo, intrat pe teren inaintea pauzei, a primit al doilea „galben” in minutul 66 si a fost eliminat.

In minutul 76, Ianis Hagi a executat excelent o lovitura libera de la 25 de metri, insa mingea a izbit bara. In minutul 84, Ianis Hagi a pierdut usor un balon, iar iesenii au plecat pe contraatac. Cojocaru l-a faultat pe Platini in careu, iar Garros a inscris cu un sut pe centrul portii.