Video stiri:

Nervi, erori de arbitraj, un eliminat si spectacol în tribune la Barcelona - Real Madrid 2-2

7 Mai 2018
120 Vizualizari | 0 Comentarii
Nu avea cum sa fie liniste intr-un El Clasico nici macar atunci cand singura miza pusa in joc era doar orgoliul. Barcelona vs Real Madrid a avut patru goluri (2-2), erori parca prea multe de arbitraj, o eliminare inca din prima repriza (catalanii au jucat in inferioritate) si o coregrafie spectaculoasa in tribunele de pe Camp Nou. In plus, a fost ultima "batalie" dusa de Andres Iniesta impotriva rivalilor "blancos". Golurile au fost marcate de Luis Suarez '10 si Lionel Messi '52 pentru gazde, respectiv Cristiano Ronaldo '14 si Gereth Bale '73 pentru oaspeti. In minutul 45+3, de la catalani a fost eliminat Sergi Roberto.