Video stiri:

Portarul ingroapa CSMS si Liga I e departe

26 Aprilie 2012
868 Vizualizari | 0 Comentarii

Viitorul Constanta - CSMS Iasi 1-1 (0-1), in derby-ul etapei 23 din Seria I a ligii secunde de fotbal • Iesenii au jucat foarte bine, au condus cu 1-0 la pauza si au mai ratat cateva ocazii uriase, dar au fost ingropati de portarul Irimia, care a gafat decisiv in minutul 87 • Dupa aceasta remiza, echipa din Copou ramane pe locul 3, la 4 puncte de liderul Viitorul si la 3 puncte de Delta Tulcea • Etapa viitoare, CSMS Iasi joaca acasa, sambata, cu CS Otopeni

Ce sansa a ratat Clubul Sportiv Municipal Studentesc (CSMS) Iasi! Fotbalistii ieseni au scos doar o remiza, scor 1-1, pe terenul liderului Viitorul Constanta, desi a condus cu 1-0 timp de 79 de minute si au mai ratat alte cateva ocazii uriase. Trupa lui Ionut Popa a fost cu o clasa peste liderul Viitorul Constanta, dar a platit tribut ratarilor uriase si unei gafe incredibile a portarului Irimia.